Dětské folklorní setkání - Modřice 2022 - - - SO_4.6.2022

   Jednou z velkých akcí našeho kroužku bylo bezpochyby folklorní setkání dětských souborů, které jsme uspořádali v sobotu 4. června v Modřicích u městské haly. Během odpoledne mohli diváci shlédnout spoustu krásných vystoupení celkem šesti dětských souborů, kroužků a muzik. Spolu s modřickými dětmi se nám představil Javorníček a Slováček z Brna, Relíček ze Šlapanic, Malý Handrláček z Kunovic u Uherského Hradiště a Grunik z Ostravice z okresu Frýdek-Místek. Rozličnost pásem z různých folklorních regionů bylo úžasné sledovat a věřím, že i pro děti byla vystoupení inspirativní k další činnosti.

   Na začátku setkání přišel účastníky pozdravit starosta Ing. Josef Šiška a místostarostka Ing. Hana Chybíková, která vzpomněla na naše začátky v roce 2011. Ocenili naše jedenáctileté úsilí při práci s dětmi v oblasti folkloru v Modřicích.

Malý Handrláček - Kunovice I.- foto, video, (CM Čarpa, Ztratila jsem fěrtúšek)
II. vystoupení - foto, video, (dívčí sborek, Přiletěla vrána)

Malý Grunik - Ostravice I. - foto, video, (S kravama na pasinku)
II. vystoupení - foto, video, (Pěvecké vystoupení dívky)

Slováček Brno I. - foto, video, (Husičky)
II. vystoupení - foto, video, (Přiletěl k nám ptáček)

Javorníček Brno I. - foto, video, (Trnka, muzika, Ševci, muzika)
II. vystoupení - foto, video. (muzika, Zvířátka, muzika)

DFK Modřice I. - foto, video, (maláčci - Jdou dva chudí řemesníci)
II. vystoupení - foto, video, (velcí - Hody byly, hody bodó)

Relíček Šlapanice I. - foto, video, (Přiletěl k nám ptáček)

   Celou akci doprovázely stánky u haly, kde bylo možné si zakoupit různé regionální produkty. Obědy pro vystupující, kteří přijeli už dopoledne a zároveň veškeré občerstvení nám zajišťovala restaurace Sokec. Tímto bych chtěla všem, co nám pomáhali jak při organizaci, tak i v samotném průběhu akce, moc poděkovat. I díky vám všem byla akce úspěšná, což nám potvrdily vystupující soubory, kterým se v Modřicích moc líbilo a byly opravdu velmi spokojení.

Ivana Cetlová – předsedkyně DFKM, z.s.

   Příjemnou atmosféru důstojné oslavy tohoto významného výročí v areálu zahradní restaurace u nové Městské haly dokumentuje celkem 493 foto od Mirka Hájka a videa Katky Chudové. Bylo velice obtížné z nich vybírat těch několik, které zde charakterizují vystoupení dětí z jednotlivých souborů. Proto v rámci Modřického Internetového Magazínu nabízíme ještě několik dalších průřezových pohledů a také připomenutí I. Dětského folklorního setkání v roce 2013.

Vlastimil Čevela - správce webů DFKM a MIM